Imaš vijest?
Imaš informaciju iz prve ruke, fotografiju, video, dobru ideju ili te nešto muči?
PODIJELI S NAMA!Uoči nastavka kvalifikacija
Šarić: Volio bih otići na veliko prvenstvo, znači i meni i nama, nismo bili odavno
Hrvatska muška seniorska reprezentacija nastavlja s pripremama u Opatiji i u punom sastavu. Nakon okupljanja 15. lipnja i odrađenog prvog dijela priprema, reprezentaciji su se priključili svi igrači s popisa, uključujući i Marija Hezonju i Ivicu Zupca, tako da izbornik Mijatović ima kompletne trupe na raspolaganju za završna “brušenja” pred nove ispite.
Hrvatsku, naime, već 24. lipnja očekuje prijateljska utakmica protiv Italije u Goriziji, nakon koje slijede dvije službene kvalifikacijske utakmice za SP protiv Cipra i Izraela.
-Volio bih otići na veliko prvenstvo, znači i meni i nama, nismo bili odavno. Nadam se da ćemo uspjeti ovo ljeto ući sa 100 posto i otići na prvenstvo – kazao je Dario Šarić.
Osvrnuo se i na utakmicu s Italijom.
-Bez obzira što utakmica s Italijom nije natjecateljskog karaktera, značit će nam da uđemo svi u ritam jer nismo davno bili na terenu u punom sastavu. Očekujem dobru utakmicu, očekujem da ćemo pobijediti u utakmici na Cipru i da ćemo protiv Izraela pokušati doći do pobjede bez obzira što su nezgodna momčad - rekao je kapetan Dario Šarić pa se kratko osvrnuo na dosadašnji tijek kvalifikacija:
-Odigrali smo dobru utakmicu u Zagrebu, u Njemačkoj u zadnjim minutama imali plus 10, mogli smo to bolje završiti, malo se uvukla nervoza u sve nas, možda prvenstveno malo u mene, ali na kraju okej, u dobroj smo situaciji. Zato ćemo probati sada dobiti ove dvije utakmice i ići u idući krug s najvećim mogućim brojem bodova. Ostat će mali žal, ali manje smo izgubili nego što smo pobijedili, tako da smo i dalje u prednosti – kazao je Šarić.
Podsjećamo, osim Šarića za ove utakmice pozvana su još dva šibenska košarkaša, Krešimir Radovčić i Roko Badžim.